Dátový prenos prostredníctvom lokálnej elektrickej siete nie je novým nápadom. Takéto riešenie je však natoľko zaujímavé, že sa výrobcovia snažia prichádzať stále s novými a lepšími inováciami.
O zaujímavý produkt rozšíril svoje aktuálne portfólio aj kalifornský výrobca sieťových zariadení Netgear. Na výstave CeBIT predstavil produkt lokálnej ethernetovej siete realizovanej prostredníctvom elektrickej siete. Pod názvom Powerline AV 500 sú jeho súčasťou dve zariadenia – vysielač a prijímač. Zariadenie disponuje gigabitovým ethernetovým portom, je kompatibilné so štandardom HomePlug AV a tiež s návrhom nového štandardu IEEE P1901. Vysielač sa pripája prostredníctvom ethernetovej prípojky na router.
Powerline AV 500 zároveň poskytuje najvyššie rýchlosti na trhu. Dosahuje maximálnu fyzickú ethernetovú rýchlosť 500 Mb/s pričom skutočná komunikačná rýchlosť na nižšej vrstve predstavuje až 1 Gb/s. Takéto rýchlosti umožňujú bezproblémové on-line hranie, internetovú telefóniu (VoIP-služby), prenos objemnejších dát a paralelné streamovanie 1 080p videa (Full HD) do viacerých TV prijímačov.
V prípade použitia viacerých adaptérov možno jednoduchým spôsobom prepojiť celú domácnosť, či rodinný dom. Podľa slov výrobcu bude možné prostredníctvom stlačenia jedného tlačidla adaptéry zabezpečiť 128-bitovým šifrovaním. Softvérová konfigurácia na PC nebude potrebná. Powerline AV 500 sa začne predávať v treťom štvrťroku tohto roka, pričom ceny budú oznámené až po uvedení zariadení na trh.
Zdroj: netgear.com
A ako načo je tomu šifrovanie? Určite nie aby sa do toho nikto nenabúral, keďže si myslím, že signál sa nedostane von z domu ak vôbec netreba byť na tom istom okruhu aby to v rámci domu fungovalo.
15. 03. 2010 keno 193.173.24.xxx
Zdrojom elektrickej energie bude Ficova nenávisť voči opozícii, novinárom, penzijným fondom atď. Táto nenávisť je nevyčerpateľná!!!
15. 03. 2010 ztrewq 188.112.110.xxx
Copyright © 2002 - 2012 Inet.sk, s. r. o.Všetky práva vyhradenéNeprešlo jazykovou úpravouISSN 1336-1899
Využívame kvalitný webhosting za rozumnú cenu od Webhosting Inet.sk