Naša ponuka


Registrácia domény

  • Nízke registračné poplatky
  • Bez skrytých poplatkov

Mám záujem

Transfer domény

  • 50% zľava z ceny prevádzky
  • Asistovaný presun dát (migrácia) zdarma

Viac informácií

Parkovanie domény

  • Správa DNS záznamov
  • Presmerovanie domény v cene

Mám záujem

SSL certifikáty

  • Bezplatné certifikáty Let's Encrypt
  • Platené certifikáty rôznych autorít

Viac informácií

Časté otázky


  Čo je to doména?

Doména je unikátny názov, ktorý sa používa na identifikáciu Vašej stránky alebo e-mailovej adresy na internete. Napríklad inet.sk je názov domény. Takýto názov smeruje na konkrétnu IP adresu, ktorú následne obsluhuje server tejto domény. Pre užívateľa je teda jednoduchšie zadávať názov domén ako konkrétnu IP adresu. Aby Váš prehliadač vedel, na ktorú IP adresu má daná doména smerovať, používa informácie, ktoré získava z DNS (Domain Name System) serverov.

Domény majú niekoľko úrovni. Tou prvou je TLD (Top Level Domain), ktorá sa zvykne volať aj koncovka domény. Patrí sem napríklad .sk, .com, .eu a tak podobne. Druhá úroveň domén je práve to, čo si väčšina ľudí predstavuje pod doménou. V našom prípade je to inet.sk. Správu domém druhej úrovne má na starosti národný registrátor alebo správca domén, u nás je to firma SK-NIC. Ďalšou úrovňou je doména tretej úrovne, takzvané subdomény, napríklad archiv.inet.sk. Tie už vytvára samotný majiteľ domény. Väčšinou je to koncový zákazník.

Domény prvej úrovne sa rozdeľujú na dva základné typy a to na národné (.sk, .cz, .pl a podobne) a generické (.com, .net, .org).


  Kto je registrátor?

Registrátor domény je poverená osoba alebo firma starajúca sa o chod danej domény, ktorú si jej majiteľ u neho zaregistroval. Registrácia domény je spoplatnená pravidelným ročným poplatkom. Ten sa následne odvádza národnému registrátorovi (správcovi domény).


  Ako kúpim doménu?

Jedná sa o jednoduchú záležitosť. Najprv si u nás overíte názov domény. Ak je doména voľná, stačí pokračovať v objednávke a vyplniť všetky potrebné údaje. S registráciou domény neotálajte, aby Vás niekto nepredbehol. Naša spoločnosť registruje domény takmer okamžite po obdržaní platby, pričom funkčné sú do niekoľkých hodín (väčšinou do 1 hodiny).


  Ako prebieha registrácia domény?

Po vyplnení objednávky sa vystaví proforma faktúra, ktorá Vám príde e-mailom a je nutné ju uhradiť. Zvoľte si taký spôsob úhrady, ktorý Vám najviac vyhovuje. Myslite však na to, že kým neobdržíme platbu, je Vaša budúca doména k dispozícii komukoľvek a niekto Vás môže týmpádom predbehnúť. Všetky domény registrujeme ihneď po úhrade. Prístup na server máte k dispozícii do niekoľkých minút od objednávky.


  Budem vlastníkom domény?

Väčšina domén sa registruje priamo na zákazníka. Avšak existujú výnimky, keď si konkrétnu doménu môžu zaregistrovať len občania či firmy danej krajiny. Ak je to možné, vieme sprostredkovať kontakt z danej krajiny, ktorý sa vo Vašom mene stane majiteľom domény. Avšak väčšina národných registrátorov a správcov domén trvá na tom, aby majiteľom bol koncový zákazník.


  Ako zmením registrátora domény?

Väčšinou si musíte vypýtať autorizačný kód (pri .sk doménach sa zvykne volať aj EPP kód) od pôvodného registrátora. Následne vyplníte objednávku domény u nás, kde zvolíte možnosť Zmena registrátora domény (tzv. transfer). Nezabudnite tento kód uvediesť aj v objednávke (napríklad do poznámky). V niektorých prípadoch sa zmena registrátora potvrdzuje cez e-mail, preto dbajte na to, aby ste mali všade uvedenú svoju aktuálnu e-mailovú adresu.


  Ako zistím komu patrí doména?

Každá doména má na internete záznam, kde sú uvedené niektoré základné informácie. Záznamy domén si môžete prezerať napríklad pomocou http://whois.domaintools.com/ alebo obdobnej služby. Vzhľadom na ochranu osobných údajov, môžu byť informácie o fyzických osobách skryté. Vtedy odporúčame kontaktovať majiteľa prostredníctvom e-mailovej adresy, ktorá je uvedená na jeho stránke.