webhosting 

Základné informácie

V tejto časti stránky sa dozviete všetky podstatné informácie, ktoré by Vás mohli zaujímať pri spravovaní Vášho webhostingu alebo domény. Taktiež Vám ukážeme ako majú byť nastavené Vaše programy, aby korektne pracovali s našimi servermi.

DNS servery

V prípade, že využívate len náš webhosting alebo nejakú doplnkovú službu a doménu Vám registruje niekto iný, požiadajte ho, aby na nej nastavil naše DNS servery, ktoré vidíte nižšie.

 1. ns1.inet.sk
 2. ns2.inet.sk
 3. ns3.inet.sk

Admin Panel

Pripravili sme pre Vás profesionálny, ale jednoduchý ovládací panel - Admin Panel (skrátene Admin). Prístup do neho budete mať aktívny do niekoľkých minút od objednávky. Prihlasovacie údaje Vám prišli na email hneď po objednávke.

Viac informácií o Admin Paneli

Vaša emailová schránka

V prípade, že chcete použiť poštového klienta (napr. Mozilla Thunderbird), nezabudnite nastaviť server pre prichádzajúcu (POP3 / IMAP) a odchádzajúcu poštu (SMTP), ktoré sú spomenuté nižšie. Pri obidvoch serveroch musíte použiť prihlasovacie údaje, ktoré ste zadali pri vytvorení nového emailového konta. Ak Vám nebude fungovať odosielanie pošty, pravdepodobne Váš poskytovateľ internetového pripojenia blokuje náš SMTP server. Kontaktujte ho, aby náš server povolil alebo Vám poradil vhodnú alternatívu.

Ak chcete používať WebMail (RoundCube), musíte si nastaviť identitu (profil), aby ste mohli odosielať poštu. Kliknete vpravo hore na Osobné nastavenia a následne zvoľte Identity. Kliknete na identitu, ktorá tam už je a upravíte emailovú adresu do správneho tvaru. Po uložení zmien už budete môcť posielať poštu z webmailu.

 1. POP3 server: mail.vasadomena.sk   PORT: 110
 2. POP3 server pre SSL: mail1.inet.sk   PORT pre SSL: 995
 1. IMAP server: mail.vasadomena.sk   PORT: 143
 2. IMAP server pre SSL: mail1.inet.sk   PORT pre SSL: 993
 1. SMTP server: smtp.vasadomena.sk   PORT: 25
 2. SMTP server pre SSL: mail1.inet.sk   PORT pre SSL: 465

TIP: Nastavenie e-mailových klientov

Vyššie uvedené servery pre zabezpečené pripojenie (SSL) platia len pre klientov, ktorí u nás využívajú klasický webhosting. Ak u nás využívate službu nadštandard, webhosting Premium alebo virtuálny server, pozrite si odporúčané servery v sekcii Základné informácie vo Vašom Admine. Ďakujeme za pochopenie.

Váš FTP priestor

K Vášmu zakúpenému priestoru sa dostanete cez protokol FTP. Na tieto účely môžete využiť WebFTP alebo niektorý z FTP programov (Total Commander, FileZilla a podobne). Keď sa budete prípajať na náš FTP server, nezabudnite použiť pasívny mód, inak sa Vám nemusí korektne zobraziť obsah Vášho priestoru.

Váš FTP priestor má štandardnú adresárovú štruktúru. Nájdete tu napr. adresár public_html, logs, backup a sub. Žiadny z týchto adresárov nemažte. Adresár backup slúži na jednoduchý prístup k zálohám Vašich databáz, ktoré potom môžete importovať napr. cez PHPMyAdmina. Adresár logs obsahuje záznamy všetkých HTTP prístupov na Vašu doménu.

Adresár public_html je určený pre súbory Vašej stránky, keďže iba tie súbory a adresáre, ktoré sú v ňom umiestnené, budú dostupné návštevníkom Vašej domény. Vaša stránka musí obsahovať súbor index.htm alebo index.php, inak sa nezobrazí. Pozor, náš operačný systém rozlišuje veľké a malé písmená, preto INDEX.HTM nie je to isté ako index.htm a tak podobne. Preto sa uistite, že všetky Vaše súbory sú správne pomenované a že na ne správne odkazujete.

V hlavnom adresári taktiež nájdete podadresár sub, ktorý slúži na jednoduchú správu subdomén. Stačí v ňom vytvoriť nový adresár a subdoména je vytvorená alebo nejaký adresár v ňom zmazať a daná subdoména sa zruší.

 1. FTP server: ftp.vasadomena.sk

Vaše databázy

Databázy spravujete cez Admin Panel. Po objednávke sa nevytvorí žiadna hlavná databáza, preto si pred použitím databázy nejakú vytvorte. S MySQL databázami môžete pracovať cez PHPMyAdmina (server: inet1.inet.sk).

 1. DB server pre PHP skripty: db.vasadomena.sk

Ďalšie informácie

 1. Často kladené otázky ohľadom registrácie domén
 2. Často kladené otázky ohľadom webhostingu

Copyright © 2006 - 2019, Inet.sk, s. r. o., Všetky práva vyhradené

Vytvoril Menyhart.sk