História Inet.sk

Pozrite si kľúčové okamihy v našej histórii.

2002

Juraj Bystrický a Peter Polakovič zakladajú projekt Inet.sk, kde sústreďujú svoj protest proti vtedajšiemu zvyšovaniu poplatkov za internet a v tomto úsilí aj uspeli. Neskôr sa Inet.sk transformuje na internetový IT denník.

2004

Do Inet.sk prichádza Michal Slančík, budúci šéfredaktor Inet.sk a neskôr aj majiteľ Inet.sk.

2006

Spustili sme prevádzku komerčného webhostingu. Naše služby začínajú využívať prví klienti, pričom väčšina je s nami doteraz.

2010

Vznikla firma Inet.sk, s. r. o., ktorá odvtedy zastrešuje značku Inet.sk. Poskytovanie kvalitného hostingu sa zaraďuje medzi naše hlavné priority.

2011

Spustili sme prevádzku prvého virtuálneho servera pre nášho zákazníka, pričom postupne sa pridávajú ďalší.

2013

Ukončenie prevádzky internetového denníka Inet.sk, presun internetovej stránky webhostingu na hlavnú doménu.

2015

Predstavili sme novú produktovú líniu, ktorá zrušila rôzne obmedzenia ako je počet databáz, emailových schránok, ftp kont a iné.

2017

Začali sme poskytovať plnohodnotný multihostingový produkt. Multihosting sme poskytovali aj predtým, ale technická realizácia bola odlišná ako je dnes zaužívaný štandard.

2019

Zmena technického partnera. Migrácia klientov na úplne novú infraštruktúru prebehla bez akýchkoľvek problémov.

2021

Zaviedli sme niekoľko nových funkcií, ktoré posúvajú naše služby na novú úroveň. Zároveň sme predstavili úplne nový web, ktorý si dnes prehliadate.

Registrujeme
1500+
domén

Prevádzkujeme
7
serverov

Máme
1000+
spokojných klientov

Spravujeme
21
webstránok


Do Inet.sk som prišiel ako rádový prispievateľ, vtedy sa tento projekt profiloval ako internetový IT denník. O pár rokov neskôr som prebral celý projekt pod vlastnú firmu. Žiaľ, časom sa ukázalo, že Inet.sk ako IT denník už nemá čo ponúknuť. Za tie roky však vychoval kopec úspešných ľudí, ktorí sa neskôr uchytili v rôznych oblastiach. Keď som prevádzku IT denníku ukončil, poskytovanie hostingu sa stalo jadrom celého projektu.

Mojim dlhodobým cieľom je poskytovať profesionálny hosting za rozumnú cenu. Nechcem zväzovať klientov zbytočnými limitmi či ich nútiť k nákupu drahších produktov, ktoré ani nepotrebujú. Preto sa im snažím pomáhať v ďalšom rozvoji, poskytnúť pomocnú ruku, keď je to treba a ponúknuť kvalitné a stabilné služby, aby sa plne mohli venovať svojmu podnikaniu. Vďaka tomu sme spoločne vytvorili úspešnú rodinu.

Michal Slančík

konateľ spoločnosti

Chcete mať o nás vždy čerstvé informácie? Sledujte nás na Faceboooku alebo Twitteri.