Admin | MySQL | WebFTP | WebMail

Hosting od Inet.sk

Často kladené otázky

V tejto sekcii sa dozviete odpovede na všetky najčastejšie otázky, ktoré nám dávate. Ak by ste nejakú nenašli, kontaktujte nás

TIP: Nastavenie e-mailových klientov

Domény

Ako mám postupovať, keď si chcem zaregistrovať .sk doménu?

Stačí vyplniť u nás objednávku a následne uhradiť proforma faktúru, ktorá Vám príde do dvoch hodín od objednávky. To je celé.

Držiteľom domény môže byť len osoba nad 18 rokov, ktorá je občanom Európskej únie, pričom má v nej trvalý pobyt. Držiteľom domény môže byť aj právnická osoba, ktorá je oprávnená podnikať na území Európskej únie.

Ako si zaregistrujem doménu s inou koncovkou ako .sk?

V tomto prípade väčšinou stačí vyplniť objednávku a nič iné už nemusíte robiť. Ak by však registrácia danej domény predsa len vyžadovala z Vašej strany nejakú interakciu, dáme Vám o tom čo najskôr vedieť.

Doménu zaregistrujeme až potom, čo od Vás obdržíme platbu. Ďakujeme za pochopenie.

Chcem k Vám previesť doménu, čo mám urobiť?

Vyplňte u nás najprv objednávku, kde uvediete, že sa jedná o zmenu registrátora domény. Samotný prevod domény väčšinou prebieha tak, že na kontaktný email, ktorý máte uvedený v registri Vašej domény, je zaslaný potvrdzovací email o prevode. Ten treba potvrdiť kliknutím na špeciálny odkaz. Tento postup sa však môže líšiť, preto Vás hneď po objednávke skontaktujeme, aby sme Vám oznámili konkrétny postup, ktorý platí pre danú doménu.

Ako postupovať v prípade, že nechcem zmeniť registrátora domény, ale chcem využívať Váš webhosting?

V tomto prípade stačí vyplniť u nás objednávku, pričom zvolíte možnosť, že nechcete zmenu registrátora. Potom požiadajte Vášho registrátora domény, aby nastavil naše DNS servery.

Naše DNS servery

  • ns1.inet.sk
  • ns2.inet.sk
  • ns3.inet.sk

Prestala mi fungovať doména, čo sa stalo?

Pravdepodobne sa jedná len o omeškanú platbu. Preto ju treba vykonať čo najskôr.

Týmto Vás prosíme, aby ste všetky platby vykonávali čo najskôr. Inak sa môžete vystaviť riziku, že Vaša doména bude po deaktivácii uvoľnená pre iných záujemcov a niekto Vám ju vyfúkne. Navyše pri niektorých doménach je nutné uhradiť ďalšie poplatky, ktoré súvisia s ich opätovnou aktiváciou, resp. predĺžením. Preto sa snažte platby vykonať do dátumu splatnosti predfaktúry.

Ako mám postupovať, keď chcem nasmerovať ďalšiu doménu do priestoru inej domény?

Pre tieto účely potrebujete mať plnohodnotný hosting pre viacero domén, vyskúšajte náš multihosting. Potom je to už jednoduché. Stačí si objednať novú doménu a potom v Admine ju nasmerovať do konkrétneho priečinka v rámci Vášho multihostingu.

Ďalšou možnosťou je služba Pridanie domény, ktorá zobrazuje internetovú stránku z priestoru inej domény, pričom má k dispozícii vlastný priestor pre e-maily.

Hosting

Ktorý produkt si mám vybrať?

Každý produkt je navrhnutý tak, aby vyhovoval určitej skupine klientov. Líšia sa len veľkosťou priestoru, ktorý majú k dispozícii. Čím väčší projekt, tým viac priestoru potrebuje, preto je len na Vás, ktorý produkt si vyberiete. Zo začiatku Vám možno bude stačiť náš najnižší produkt, avšak neskôr môžete plynule prejsť na vyšší produkt. Zmena produktu je bezplatná a hlavne bezproblémová. Ak hľadáte hosting pre viacero domén, vyskúšajte náš multihosting.

Môžem si objednať len webhosting alebo niektorú z doplnkových služieb?

Samozrejme, je to možné. Stačí pri objednávke zvoliť možnosť Bez registrácie alebo zmeny registrátora domény a to je celé. Avšak webhosting alebo doplnková služba Vám nebude fungovať bez domény, preto je nutné, aby ste ju niekde zaregistrovali. Potom stačí Vášmu registrátorovi oznámiť naše DNS servery a počkať približne 4 až 48 hodín. Po tejto dobe už bude doména smerovať na naše servery a vy budete môcť Váš webhosting plne využívať.

Každý webhosting je u nás v systéme viazaný na konkrétnu doménu, ktorá je pre nás jeho identifikátorom. Aj keď máte záujem len o náš webhosting či doplnkovú službu, pri objednávke musíte vypísať aj názov domény, ku ktorej sa bude viazať.

Môžem zakúpený webhosting využívať viacerými doménami?

Áno, samozrejme, jedná sa o takzvaný multihosting. Viac informácií nájdete v sekcii Multihosting.

Čo sa stane, ak neuhradím faktúru včas?

Každá výzva na úhradu má dvojtýždňovú dobu splatnosti. Po uplynutí tejto doby sa rozlišuje či sa jedná len o samostatný webhosting (doména je teda registrovaná inde) alebo webhosting s doménou (doména je registrovaná u nás).

V prípade samostatného webhostingu sa čaká maximálne 15 dní na úhradu, potom je automaticky vymazaný z nášho systému. V prípade webhostingu s doménou sa po čase deaktivuje doména a najneskôr do 60 dní je webhosting i s doménou automaticky vymazaný z nášho systému.

V oboch prípadoch dôjde k zablokovaniu webhostingu do 3 dní od uplynutia dátumu splatnosti.

Prečo je môj webhosting zablokovaný a čo mám s tým robiť?

Váš webhosting môže byť zablokovaný len z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je chýbajúca úhrada, pričom už uplynula doba splatnosti. Druhým dôvodom je porušenie našich obchodných podmienok.

V prvom prípade väčšinou stačí vykonať úhradu a webhosting by mal byť opätovne aktivovaný. V druhom prípade záleží od závažnosti porušenia našich obchodných podmienok, pričom Váš webhosting už nemusí byť vôbec opätovne aktivovaný. Ak potrebujete bližšie informácie, kontaktujte nás.

V niektorých prípadoch si vyhradzujeme právo účtovať aktivačný poplatok za odblokovanie webhostingu.

Je prechod na iný produkt spoplatnený, ak mi pôvodný už nevyhovuje?

Nie, u nás to máte úplne zadarmo. Dopláca sa len cenový rozdiel, ak prechádzate na drahší produkt.

Aký je postup, keď využívam produkt z predchádzajúcej ponuky a chcem prejsť na niektorý z aktuálnej ponuky?

Postup je v tomto prípade úplne jednoduchý. Stačí nám poslať emailom žiadosť o prechod na konkrétny produkt, pričom nezabudnite uviesť názov Vašej domény. Keď túto žiadosť obdržíme, produkt Vám zmeníme. V prípade, že vznikne cenový rozdiel, vygenerujeme Vám novú výzvu na úhradu, ktorú treba uhradiť.

Ostatné

Ako presmerujem svoju stránku na inú adresu?

K dispozícii je niekoľko možností ako sa to dá dosiahnúť. Je len na Vás, ktorú si vyberiete.

Presmerovanie cez Admin Panel

Prihláste sa do Admin Panelu, kliknite na záložku Domény a následne pri doméne, ktorú chcete presmerovať, kliknite na tlačítko Web. Zobrazí sa Vám podstránka s niekoľkými možnosťami. Vás zaujíma časť Smerovanie domény, ktorá je hneď prvá. Ak chcete, aby sa návštevníkovi po zadaní Vašej domény zmenila adresa (URL), zvoľte možnosť Presmerovať na a zadajte úplnú adresu, kde sa má doména presmerovať (aj s http:// alebo https://). Ak chcete, aby sa návštevníkovi adresa pôvodnej domény nezmenila, ale chcete zobraziť obsah z inej domény, ktorú máte u nás, zvoľte možnosť Web nasmerovať do domény. Ak je obsah umiestnený v nejakom podaresári tejto inej domény, môžete cestu k nemu zadať v priľahlom poli.

Presmerovanie pomocou súboru .htaccess

V tomto pripade sa musíte prihlásiť na Váš priestor, napríklad cez rozhranie WebFTP. Keď tak urobíte, nájdite si v adresári public_html súbor .htaccess alebo ho tam vytvorte. Nezabudnite, že názov tohto súboru musí začínať s bodkou. Potom do tohto súboru pridajte tento riadok:

Redirect permanent / http://www.inadomena.sk/

alebo:

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://www.inadomena.sk/ [R=301,L,QSA]

Presmerovanie pomocou HTML kódu

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade, aj teraz je nutné sa prihlásiť k Vášmu priestoru. Keď tak urobíte, nájdite si v adresári public_html napríklad súbor index.html alebo ho tam vytvorte. Teraz máte na výber dva spôsoby:

Textový odkaz

V tomto prípade rozhoduje návštevník, či sa nechá presmerovať na novú adresu alebo Vašu stránku opustí.

<p>Pesunuli sme sa, prejdite na nasu <a href="http://www.inadomena.sk/">novu stranku</a></p>

META značka

Číslovka v príklade predstavuje počet sekúnd, kedy dôjde k samotnému presmerovaniu.

<meta http-equiv="refresh" content="8;url=http://www.inadomena.sk/nova-stranka.html">

TIP: Niekedy je najlepšie oba spôsoby skombinovať.

Presmerovanie pomocou PHP kódu

V tomto prípade si na Vašom priestore nájdite alebo vytvorte php súbor, napríklad index.php ktorý umiestnite v adresári public_html. Potom na začiatok tohto súboru vložte tieto riadky:

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://www.inadomena.sk/nova-stranka.html");
header("Connection: close");>
?>

Pozor! Zle zadané presmerovanie Vám môže úplne znefunkčniť Vašu doménu (stránku) a všetko čo je na ňu naviazané ako sú napríklad subdomény.


Ako presmerujem svoju stránku na variantu s www alebo bez www?

Aj keď sa dajú aplikovať niektoré riešenia z predchádzajúcej otázky, my si tu ukážeme príklad ako to dosiahnuť pomocou súboru .htaccess. Tento súbor je nutné vytvoriť alebo nájsť v priestore Vašej domény.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^vasadomena.sk [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.vasadomena.sk/ [L,R=301]

Ak chcete dosiahnúť pravý opak, teda aby Vaša adresa neobsahovala www, tak skúste nasledujúci zápis:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.vasadomena.sk [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://vasadomena.sk/ [L,R=301]


Ako si nainštalujem bezplatný SSL certifikát?

Najprv je nutné sa prihlásiť do Admin Panelu, následne kliknite na záložku Domény a vyberte si požadovanú doménu. V sekcii Web si vyberte možnosť SSL certifikáty a potom kliknite na Nový certifikát, ak chcete len certifikát pre svoju doménu alebo na Zapnúť wildcard certifikát, ak chcete certifikát pre svoju doménu a zároveň aj pre všetky jej subdomény. V oboch prípadoch len potvrďte formulár (klasický) alebo diálogové okno (wildcard). Do niekoľkých minút by mal byť SSL certifikát aktívny. Ak by sa neaktivoval do jednej hodiny, kontaktujte nás.

Aby ste mohli používať SSL certifikát, musíte zabezpečiť komunikáciu Vašej stránky cez zabezpečený protokol https. Ako na to? My si ukážeme príklad ako to dosiahnúť pomocou súboru .htaccess. Tento súbor je nutné vytvoriť alebo nájsť v priestore Vašej domény, ideálne v priečinku public_html.

Na začiatok súboru vložte tieto riadky:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} !=https
RewriteRule ^.*$ https://%{SERVER_NAME}%{REQUEST_URI} [L,R]

Prečo mi vyššie uvedený zápis nefunguje vo Wordpresse?

Pravdepodobne ste Wordpress nainštalovali skôr ako samotný SSL certifikát, takže má vo svojich nastaveniach uložené cesty bez https. Tento problém sa dá vyriešiť cez rôzne pluginy, napríklad Really Simple SSL. Po jeho nainštalovaní a aktivovaní by už aj Vaša stránka mala komunikovať cez zabezpečený protokol https. Tento plugin však môže spomaliť prvé načítanie stránky.

Potrebujete poradiť?

✉ pomoc@inet.sk☏ 0917 203 291

pracovné dni od 09:00 do 17:00

© 2006 - 2020, Inet.sk, s. r. o., Všetky práva vyhradené

Facebook | Obchodné podmienky | Ochrana súkromia